Dzisiaj mam prośbę do wszystkich mam, które mają córki – dajcie do przeczytania ten wpis ich ojcom. To, w jaki sposób mała dziewczynka jest traktowana przez tatę  zdeterminuje wiele aspektów jej życia. przez  Ojciec jest tym, który uczy jak bezpiecznie być blisko mężczyzny. To najcenniejsze, co córka może od niego dostać. W swoim dorosłym życiu kobieta nie będzie szukała kogoś identycznego, ale przyciągnie kogoś, kto w jakiś fragmentach będzie do niego podobny. Ojciec może podarować swojej córce zachwyt nad jej kobiecością, zwłaszcza jeśli będzie świadkiem tego, jak on kocha, szanuje i zachwyca się jej matką. To jest fundament.

Tato, który masz córkę:

1. Kochaj i szanuj jej mamę. Nie opieraj się przed okazywaniem uczuć. Dbaj o nią. Kiedy twoja córka podrośnie, najprawdopodobniej zwiąże się z kimś, kto będzie ją traktował w podobny sposób, w jaki ty traktujesz jej mamę.

2. Zawsze bądź blisko niej. Bez względu na to, w jakim jest wieku. Kiedy spędzasz czas ze swoją córką skupiaj się na niej i na tym co ją interesuje. Uczestnicz we wszystkich etapach jej życia.

3. Bądź dla niej superbohaterem. Przybywaj jej na pomoc każdego dnia, każdej minuty. Czerwona peleryna i niebieskie leginsy są obowiązkowe dla każdego taty.

superman-mkvsdc-white
4. Mów jej, że jest piękna. Powtarzaj to w kółko. Każdego dnia. Gdy podrośnie telewizja i kolorowe magazyny będą ją przekonywały o czymś przeciwnym.

5. Zabierz ją na ryby. Pewnie będzie się wiercić gorzej niż robak na haczyku. Ale to OK.

6. Daj jej potrzymać kierownicę, gdy prowadzisz samochód. Zawsze będzie pamiętać swoje pierwsze „przejażdżki”.

7. Ucz ją podejścia do pieniędzy. Ale mimo całego wysiłku włożonego w edukację o finansach ona i tak zawsze „wydusi” z ciebie ostatni grosz. Nawet w dniu swojego ślubu.

8. Noś ją w ramionach i „na barana”. Póki twoje plecy są jeszcze silne, a ona malutka.

9. Tańcz z nią. Zacznij, gdy jest małą dziewczynką, albo nawet bobasem. Nie czekaj do dnia jej ślubu.

10. Wieczorami będzie wyczekiwała twojego powrotu do domu z pracy. Nie spóźniaj się.

11. Nigdy nie zapomnij o jej urodzinach. Po upływie dziesięciu lat nie będzie pamiętała prezentu, jaki jej podarowałeś, ale przez całe życie nie zapomni tego, że ciebie zabrakło.

12. Tak pomiędzy trzecim a szóstym rokiem życia przyjdzie i poprosi cię, byś się z nią ożenił. Postaraj się, aby ten zawód nie był zbyt bolesny.

13. Niewiele jest tak wzruszających obrazów jak ten, gdy ojciec nadstawia swoje ramię, by córka mogła się wypłakać. Miej to ramię przygotowane.

14. Gdy bujasz ją na huśtawce, a ona woła: ” szybciej! wyżej!”, pamiętaj, że w jej pojęciu „szybciej! wyżej!” jest czymś innym niż w twoim. Miej to na uwadze.

15. Możliwe, że z okazji nadchodzących urodzin poprosi cię o kucyka. Jeżeli nie mieszkasz na wsi, nie kupuj jej kucyka na urodziny. Po prostu wypożycz jakiegoś na jeden dzień.

16. Lody potrafią zdziałać cuda. Upewnij się, że znasz jej ulubiony smak.

17. Jest tak samo mądra, jak którykolwiek chłopiec. Dopilnuj, by miała tego świadomość.

18. Módl się za nią. Często i głęboko.

19. Czasami będzie się kłócić ze swoją mamą. Wybieraj mądrze stronę, po której staniesz.

20. No dalej. Kup jej te perły.
Pearls-Worn-By-A-Girl

21. Pewnego dnia rozłoży swoje skrzydła i odfrunie w dal, jak piękny motyl. Naciesz się nią póki jest gąsieniczką.

22. Niech wie od ciebie, że zawsze będzie mogła wrócić do domu. Zawsze.

PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI

8 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Jutro świętujemy... Marzenie o torcie w kształcie hamburgera z siedzącą na nim muchą zostało właśnie spełnione... #torturodzinowy #torturodzinowy🎁🎂🎉 #birthdaycake #urodziny #birthday #mamaisyn #synek #instamatki #instamatka
  • Cudnie być Mamą! #instamama #instamatki #instamatka #instafamily #instafamilia #dzienmatki #matkapolka #mamaisyn #mamaisynek #synekmamusi #mamaicorka
  • Muzeum Egipskie w Berlinie z jedną z największych w Europie kolekcją zabytków starożytnego Egiptu. Nie trzeba jechać do Egiptu żeby zobaczyć prawdziwe mumie, tajemnicze sarkofagi i inne zabytki z czasów faraonów. #instamama #instamatki #instamatka #matkapolka #mamaisyn #mamaicorka #instarodzice #instarodzina #rodzina #rodzice #muzeum #berlin
  • Jesteście zadowolone ze swoich mężów? Bo ja bardzo :) Dzisiaj, w ramach przypomnienia tego, na co każda z nas zasługuje, zapraszam Was do przeczytania nowego wpisu "10 rzeczy, których potrzebuje od swojego męża każda kobieta, by być szczęśliwą". Link w BIO #instamatki #instamama #instamamy #instamatka #matkapolka #kobietabyc #instakobieta #instakobiety #kobieta #woman #wife #żona #żonka #mąż #mążiżona #maz #małżeństwo #married #blogujacamama #mamablog #mamablogger #nowywpis #nowywpisnablogu

Obserwuj mnie!