Jestem szczęściarą, która może śmiało powiedzieć, że ma wspaniałego męża i cudownego ojca dla swojego dziecka. Takiego mężczyznę dla siebie wymarzyłam. Idziemy przez życie ramię w ramię. Oto 14 rzeczy, które w nim cenię i uwielbiam:

 

 1. KOCHA SWOJE DZIECKO PONAD WSZYSTKO NA ŚWIECIE I TO OKAZUJE
  Czasy, kiedy ojcowie byli zdystansowani do swoich dzieci, demonstrując w ten sposób męskość i twardość, już dawno minęły. Dobry ojciec przytula, głaszcze swoją pociechę po główce, całuje…
 2. KORZYSTA Z KAŻDEJ WOLNEJ SEKUNDY, BY SPĘDZIĆ CZAS Z DZIECKIEM
  Dobry ojciec dopilnuje, aby jego dziecku nigdy go nie brakowało. Mimo wielu obowiązków zawodowych czy kuszących propozycji wyjścia na piwo z kolegami, nie zaniedba kontaktu z malcuchem. Bawi się z nim, czyta książeczki przed snem, pomaga w pracach domowych…
 3. WSZYSTKO UŁATWIA
  W tych momentach, gdy mama już „dłużej nie może”, a dziecko popada w frustrację, jest pomocną dłonią, opoką, pocieszycielem i motorem do dalszego działania.
 4. NIE UWAŻA, ABY PEWNE KWESTIE „NALEŻAŁY DO MAMY”
  Wspaniałemu ojcu nie spada korona z głowy, gdy ma zmienić dziecku pieluchę, przygotować kolację czy wstawić pranie. Nie ma podziału na „obowiązki mamy” i „obowiązki taty”. Wyznaje zasadę wspólnej odpowiedzialności za codzienne życie rodzinne.
 5. MA DUŻO CIERPLIWOŚCI
  Nieprzespane noce, płacz dziecka, kolki i histerie… Nie tylko nie wyprowadzają go z równowagi, ale stanowią naturalny element rodzicielstwa, któremu trzeba stawić czoła.
 6. MA POCZUCIE HUMORU
  Fajny tata lubi się pośmiać. Lubi się rozluźnić, a nawet wejść w rolę małego chłopca-rozrabiaka. Fajny tata dużo się uśmiecha.
 7. POTRAFI BYĆ STANOWCZY
  Gdy trzeba, potrafi wprowadzić dyscyplinę. Nie oznacza nie.
 8. GRA DO TEJ SAMEJ BRAMKI CO ŻONA
  Nie podważa jej autorytetu, nie kwestionuje jej decyzji w obecności dziecka i nigdy źle się o niej nie wyraża.
 9. DAJE DOBRY PRZYKŁAD
  Jest uprzejmy dla ludzi i kulturalny w stosunku do nich. Swoje złe nawyki skrzętnie ukrywa, gdyż wie, że jest lustrem, w którym jego dziecko się przegląda.
 10. POKAZUJE DZIECKU, JAK CIEKAWIE SPĘDZAĆ CZAS
  Mądry ojciec nie chce mieć dziecka-zombie (oglądającego telewizję przez całe dzień). Mądry ojciec wie, że z dzieckiem trzeba się dużo bawić. Ale wie również, jak zmotywować dziecko do kreatywnego spędzania czasu sam na sam.
 11. CHRONI SWOJE DZIECKO I PRZYGOTOWUJE DO ŻYCIA
  Wspaniały tata wie, jak pomóc dziecku rozwinąć poczucie własnej wartości. Przede wszystkim akceptuje je takim jakie jest. I pozwala popełniać błędy, dzięki którym dostaje najważniejszą lekcję życia.
 12. ZNA SWOJE DZIECKO
  Zna jego upodobania i wie co jest dla niego ważne. Wsłuchuje się w jego potrzeby, akceptuje emocje i szanuje decyzje.
 13. MA OTWARTY UMYSŁ
  Dziecko nigdy nie przestaje nas zadziwiać i zaskakiwać. Dobry ojciec toleruje jego zmiany wizerunku, indywidualną filozofię żywieniową czy gust muzyczny.
 14. JEST SOBĄ
  To że został ojcem nie oznacza, że jest kimś innym. Jest wierny swoim planom i marzeniom.
PODZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

 • Jutro świętujemy... Marzenie o torcie w kształcie hamburgera z siedzącą na nim muchą zostało właśnie spełnione... #torturodzinowy #torturodzinowy🎁🎂🎉 #birthdaycake #urodziny #birthday #mamaisyn #synek #instamatki #instamatka
 • Cudnie być Mamą! #instamama #instamatki #instamatka #instafamily #instafamilia #dzienmatki #matkapolka #mamaisyn #mamaisynek #synekmamusi #mamaicorka
 • Muzeum Egipskie w Berlinie z jedną z największych w Europie kolekcją zabytków starożytnego Egiptu. Nie trzeba jechać do Egiptu żeby zobaczyć prawdziwe mumie, tajemnicze sarkofagi i inne zabytki z czasów faraonów. #instamama #instamatki #instamatka #matkapolka #mamaisyn #mamaicorka #instarodzice #instarodzina #rodzina #rodzice #muzeum #berlin
 • Jesteście zadowolone ze swoich mężów? Bo ja bardzo :) Dzisiaj, w ramach przypomnienia tego, na co każda z nas zasługuje, zapraszam Was do przeczytania nowego wpisu "10 rzeczy, których potrzebuje od swojego męża każda kobieta, by być szczęśliwą". Link w BIO #instamatki #instamama #instamamy #instamatka #matkapolka #kobietabyc #instakobieta #instakobiety #kobieta #woman #wife #żona #żonka #mąż #mążiżona #maz #małżeństwo #married #blogujacamama #mamablog #mamablogger #nowywpis #nowywpisnablogu

Obserwuj mnie!